CO ZOSTAŁO Z OBIETNIC WYBORCZYCH SDG?

sobota, 25 październik 2014 21:37

 

Opozycyjne w stosunku do burmistrza SDG, mające większość w Radzie Miasta (od ośmiu lat) obiecywało w swoim programie wyborczym na lata 2010 - 2014 m. in.

            zrealizowanie lub przynajmniej rozpoczęcie realizacji oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji oświatowych, sportowych czy drogowych.

Miało być ich sporo, a ile jest?

1. Hala sportowa przy ZS nr 5 - brak realizacji jak również jej rozpoczęcia.

2. Przedszkole nr 2 - brak realizacji.

 

3. Rondo na skrzyżowaniu ulic: Sienkiewicza, Stacyjna, Cmentarna - brak realizacji.

4. Budowa ul. Rataja - zrealizowano odcinek przed ZS nr 2, pozostałe środki należało przeznaczyć na odszkodowania dla mieszkańców za grunty.

5. Budowa ul. Beethovena - brak realizacji pomimo, że wniosek ze wskazaniem źródeł finansowania na I etap robót został zgłoszony przez klub radnych Teraz Garwolin. Wniosek przez SDG został odrzucony.

6. Budowa ulic: Kołłątaja, Boczna, Konarskiego, Bajkowa, Dłużniewskiego, Andrzejkowicza - brak realizacji.

7. Pozyskanie pieniędzy z zewnątrz na budowę aquaparku i zbiornika retencyjnego - nie pozyskano, a te które pozyskał burmistrz na budowę zbiornika w kwocie 4 mln (łącznie dotacja i pożyczka z WFOŚ) nie przyjęto głosami radnych SDG i A. Frąckiewicza.

8. Stworzenie monitoringu najbardziej niebezpiecznych miejsc w mieście - nie stworzono.

9. Stworzenie multimedialnego Muzeum Historii Garwolina, a w jego ramach Muzeum 1 Pułku Strzelców Konnych - Zmotoryzowanych - nie stworzono.

10. Nowi inwestorzy - nowe miejsca pracy - nic z tych rzeczy.

To tylko te główne obietnice o innych nie wspominamy. Jak to się stało, że sprawujące w mieście nieprzerwanie władzę od 8 lat SDG, mając cały czas większość, nie dotrzymało słowa danego wyborcom?

Czy sam fakt, że burmistrzem jest osoba nie związana z tą opcją może tłumaczyć bezradność i brak pomysłów ze strony SDG?

Czekamy na następne obietnice z przekonaniem, że ty razem kandydaci na radnych z SDG w sposób bardziej roztropny przygotują swój program wyborczy, w którym będą szukali porozumienia na rzecz poprawy życia mieszkańców.

Klub radnych

Teraz Garwolin

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.