Dlaczego warto inwestować w energię odnawialną?

wtorek, 26 kwiecień 2016 18:47

Coraz bardziej widoczne skutki ocieplenia się klimatu skupiły uwagę środowisk naukowych na kwestii zmian klimatu. Dzisiaj z 90% prawdopodobieństwem można powiedzieć, że przyczyną ocieplania się klimatu jest działalność człowieka, w tym emisja do atmosfery dwutlenku węgla. Bez wprowadzania zmian i kształtowania świadomości ekologicznej czeka nas średni wzrost temperatury na poziomie 2-40C (choć niektóre środowiska naukowe podają nawet wzrost o 60C). Może to ucieszyć osoby "ciepłolubne", ale czy na pewno? Czy jesteśmy gotowi ponieść koszty?

Wzrost średniej temperatury o 10C to w dłuższej perspektywie wyginięcie 30-40% znanych nam gatunków, topnienie lodowców,  zwiększone ryzyko występowania klęsk żywiołowych. To 600 milionów ludzi cierpiących głód i ponad 3 miliardy osób pozbawionych bezpośredniego dostępu do wody pitnej. To również koszty, z którymi będziemy musieli się zmierzyć jako społeczeństwo: migracje ludności czy prognozowany spadek produktu światowego brutto o 5% (czytaj kryzysy gospodarcze). To jak będzie wyglądała Ziemia za 100 lat zależy od dzisiejszych decyzji każdego z nas.

Miasto Garwolin wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców przystępuje do konkursu związanego z budową instalacji prosumenckich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego z działania 4.1. Odnawialne źródła energii (OZE), który ma za zadanie wspierać zakup i montaż nowych instalacji z zakresu Odnawialnych Źródeł Energi (instalacje fotowoltaniczne, kolektory słoneczne). W programie tym będzie możliwe uzyskanie dofinansowania do poziomu 80% kosztów kwalifikowanych. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie i złożenie deklaracji do dnia 29 kwietnia 2016 roku.

Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

Załącznik(i):
Download this file (oze_deklaracja.pdf)oze_deklaracja.pdf[ ]103 kB

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.